SES YALITIMI

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için bir sahil kasabasına yerleşebilirsiniz.
Veya sahil kasabasının sessizliğinizi evinize de taşıyabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette ses yalıtımı yaptırarak. Gerek endüstriyel ihtiyaçlarınızı için, gerekse evsel yalıtım ihtiyaçlarınızın giderilmesi için sahip olabileceğiniz çok yönlü yalıtım çözümleri içerisinde yer alan taşyünü mantolama uygulamasıyla doğrudan ses yalıtımı sonucuna da sahip olabilir veya özel ihtiyaçlarınız için özel çözümlerden faydalanabilirsiniz. ek yapmanız gereken bizi aramak. Sizi en doğru sonuca yönlendireceğiz…

HEMEN ARAYIN

YÜKSEK TEKNOLOJİ

Ses yalıtımı özel bir teknolojidir. Pek çok yalıtım firması konuya hakim değildir ve ses mühendisiliği unsurları kullanılmadan; özellikle yüksek sesin engellenmesi gibi uygulamalarda verimlilik oldukça düşük olabilmektedir.

Örneğin bir makine dairesine uygulanacak ses yalıtımı özellikleri ile bir müzik stüdyosu aynı gereksinimlere sahip değildir. Tabii evler için kullanılacak yalıtım nitelikleri de bu farklılık arz etmektedir. Bu nedenle ses yalıtımı uygulamalarından maksimum verimi almak için doğru hesaplamalar ve doğru teknolojinin tercih edilmesi gerekir. Kale Yapı Yalıtım olarak, modern teknolojileri en iyi biçimde kullanarak ihtiyacınız olan çözümleri yapacağımız projeksiyonlarla detaylı biçimde analiz ederek uygularız. Sonuçlarımızdan verim elde edilebilmesi birinci önceliğimizdir.

ses yalıtımı

KALİTE
BUDUR

Kalite tesadüfen elde edilemez. Biz sizin için kalite sonucuna ulaşacak tüm çözümleri özenle üretiyoruz.

ses yalıtımı

Sessizlik Hakkınız

Endüstri tesislerinde, sağlığı olmsuz etkiyecek seviyede yüksek değerlerde ses üreten kısımların izole edilmesi büyük öneme sahiptir. Bu uygulama aynı zamanda konfor da sağlayacağından ehemmiyet arz eder. Ayrıca yaşam alanlarında da ses yalıtımı uygulamaları hayatı keyifli hale getirebilecek unsurlar arasındadır.

Her Alan İçin Yalıtım

Ses yalıtımı uygulamaları, bazı ısı yalıtımı uygulamaları ile de paralellik arz eder. Örneğin taşyünü mantolama, sonuç olarak ses yalıtımı çözümünün de elde edilmesini sağlayarak bir taşla iki kuş vurmanızı temin eder. Taşyünü, ısı toleransı ile birlikte ses engellemesinde en yüksek verimliliğe sahip materyaldir.

Endüstriyel ihtiyaçlar için Heavy Duty yalıtım unsurlarını kullanıyor, özellikle yoğun sıcaklıkla birlikte ses üreten ortamların hem ses yalıtımı hem de yangın yalıtımı sonuçlarına ulaşmalarını sağlıyoruz. Kanuni olarak gerekli olan sessizlik seviyesine ulaşmakla birlikte, konfor sağlayan uygulamalar iş verimliliğini artırmaktadır.
Endüstri Standartları
Daha önce uygulanmamış ses yalıtımı çözümlerini sizin için üretebiliriz. Sadece size özel projelendirilip uygulanabilecek izolasyon çözümlerimiz, ihtiyaçlarınızın mükemmel biçimde karşılanmasını sağlayacaktır. Ezbere iş yapmıyor, sizin için özel çözümler üretiyoruz. Hemen arayın, hemen başlayalım.
İnovatif Çözümler

Müzik Stüdyosundan Fabrikaya kadar her alanda ses yalıtımı uygulamaları gerçekleştiriyor, sağlıklı bir sessizlik için modern teknolojinin tüm unsurlarını kullanıyoruz. Kapsamlı çözümler için bilimsel yöntemler kullanmak önceliğimizdir.

Ses yalıtımı özel bir konudur. Sesin önüne yerleştirilecek her bariyer unsuru sesin engellenmesini sağlamaz. Bu nedenle bilimsel yöntemlerin kullanılması, sesin niteliklerine göre uygun çözümün oluşturulması Kale Yapı Yalıtım olarak prensiplerimizin başında gelmektedir.

ses yalıtımı
ses yalıtımı

Ses, her madde içerisinde hızlı biçimde hareket eden ve kontrolü oldukça zor bir enerji biçimidir. Esasında bir reaksiyon olup duyularla ilgili olsa da, dinamik ve statik özellikleri ile farklı niteliklere sahip olabilmektedir. Örneğin bir motorun çalışma sesinin izolasyonu ile bir evin dışarıdan aldığı şehir gürültüsünün yalıtımı aynı şekilde gerçekleştirilmez. Motor yoğun dinamik ses unsurlarına sahipken şehir gürültüsü ne kadar şiddetli olursa olsun, motora göre statiktir. Ayrıca seslerin frekans değerleri de ses yalıtımı özellikleri üzerinde ciddi etkilere sahiptir. Tiz seslerin yalıtımı ile bass seslerin yalıtımı farklı nitelikte materyaller ve uygulama metotları ile mümkün olabileceğinden özenli ve bilimsel ilkelere uygun çözümlerin üretilmesi gereklidir.

Kale Yapı Yalıtım olarak, Mantolama işlemlerinizi Taşyünü ile gerçekleştirerek size en bir uygulamaya gerek kalmadan ses yalıtımı çözümü sunabilmekteyiz. Bunun yanı sıra, özel olarak talep edeceğiniz uygulamalar için de gerekli projelendirmeleri ve değerlendirmeleri yaparak çözüm üretebiliyoruz. Bizimle iletişime geçerek, problemleriniz hakkında size fikir vermemizi isteyebilirsiniz. Her alanda uygun çözümler üretmek için hizmetinizdeyiz.