Çatı Isı Yalıtımı Fiyatları

Çatıların gerek su gerek ise güneş ve soğuk havadan korunması çatıların korunaklı olmasını sağlaması açısından büyük önem taşıyor. Çatı izolasyon çeşitleri birbirinden farklı özellikleri kapsadığından özellik ve nitelik olarak da birbirini tamamlayan özellikleri kapsıyor. İzolasyon çeşitleri arasında bulunan ısı izolasyonu iklim anlamında yazın sıcak ve kışın soğuk geçen bölgelerdeki konutların hava şartlarından çok fazla etkilenmemesini sağlıyor. Isı yalıtımı kendisine özel levhalar ile çatı üzerine uygulayarak tüm çatıyı kapsayacak şekilde uygulanıyor. Çatılara uygulanan çatı ısı yalıtımı fiyatları çatının boyutuna göre değişiklikler gösteriyor.

Çatı Isı Yalıtımının Uygulanması

Çatı ısı yalıtımı yapılmadan önce öncelikle çatının yüzey kısımlarının düz olması gerekiyor. Çatının yüzey kısımlarında engebeler var ise bu engebelerin harç ile düzleştirilmesi ısı yalıtımı için çatıların hazır hale gelmesini sağlıyor. Çatı yüzeyinin engebesiz düz bir hale gelmesinden sonra çatının tamamı ısı yalıtımı için kullanılacak köpük malzemelerin yapışmasını sağlamak için membran uygulaması yapılır.

Membran uygulaması tam anlamı ile bittikten sonra ısı yalıtım malzemeleri olan köpükleri tüm çatıyı kapsayacak şekilde kaplanır. Bu kaplamasının ardından köpüklerin üzerine koruyucu şap yapılabileceği gibi aynı zamanda çakıl dökülmesi durumu da söz konusu olabiliyor. Çatı ısı yalıtımının yapılması ile birlikte çatılar yazın sıcaklarında ve kışın soğuklarında dış çevredeki ısı farklarının evlerin içerisinde hissedilmesini engelliyor. Bu durum yakıt ve elektrik konusunda da konut sahiplerine tasarruf imkanı sağlıyor.

Çatı Isı Yalıtımı Malzemelerinin Özellikleri

Çatı ısı yalıtımı yaptırmak isteyen birçok kişinin merak ettiği konu çatı ısı yalıtımı fiyatları konusundaki meraklarıdır. Çatı ısı yalıtımı fiyatları her konut ve bina için aynı fiyatlarda olması söz konusu değildir. Bu durum çatının boyutuna ve kullanılacak malzeme miktarın göre değişiklik gösteriyor. Çatılara ısı yalıtımı yaptırıldıktan sonra çatı yüzeyine uygulanan köpüklerin tahrip edilmemesi gerekiyor. Tahrip edilmesi durumunda çatının ısı yalıtım özelliği son buluyor. Bu nedenle ısı yalıtımı yaptırdıktan sonra yetkili kişilerin önerilerine harfiyen uyulması çatı ısı yalıtımının uzun yıllar sağlıklı bir şekilde devam etmesi anlamına geliyor.