İtalyan dekoratif boya , görsel anlamda fark yaratan alternatiflerden bir tanesidir. Ortamın estetik kalitesini arttırırken uzun ömürlülüğü ve çeşitliliği sayesinde de çok tercih edilmektedir. Standart bir boya görüntüsünden farklı olması kadar kalite hissini de yansıtması tüketiciler tarafından çok yoğun bir şekilde tercih edilmesini sağlar. Kale Mimarlık, İtalyan dekoratif boyalar konusunda beklentilerinize cevap verirken bu boya ile alakalı en ideal çözümleri sizlerle buluşturur.

İtalyan Dekoratif Boyaların Özellikleri Nelerdir?

Görsel anlamda en çok tercih edilen çözümlerden bir tanesi olan İtalyan dekoratif boyaların özellikleri uygulama sürecini en çok etkileyen detaylar arasındadır. Bu nedenle de bir boya sürecinden söz edilecekse aşağıdaki özelliklerin değerlendirilmesi oldukça önemlidir.

  • Su bazlı bir boya çeşididir,
  • Üretiminde doğal malzemeler tercih edilmektedir,
  • İç ve dış mekân uygulamaları için idealdir,
  • Kokusuz ve kullanışlıdır,
  • Antibakteriyel özellikleri sayesinde küf ve mantar oluşumuna neden olmaz,
  • Mermerimsi bir yapısı vardır,
  • Yapısı sert ve parlaktır,
  • Kir ve toz tutmaz,
  • Diğer boya uygulamaları ile kıyaslandığında daha kolay uygulanmaktadır.

Ortamın zengin bir görünüme sahip olmasında çok büyük rolü olan İtalyan Dekoratif Boyalar sayesinde siz de kusursuz bir çözüme ulaşabileceğinizi unutmamalısınız.

İtalyan Dekoratif Boyanın Uygulaması Nasıl Yapılır?

İç ve dış mekân için oldukça başarılı bir çözüm olan dekoratif boya uygulamasında kullanılan farklı ekipmanlar bulunmaktadır. Sünger mala, çelik mala, plastik mala, efektif fırça ve desen fırça bu konuda tercih edilebilecek olan çözümlerden birkaç tanesidir. Tür olarak 2 çeşit olan bu boyalarda ince ve orta seçenekleri arasından birini tercih etmek gerekmektedir.

Uygulama aşamasında ilk olarak duvarın düz ve pürüzsüz bir formda olması sağlanırken daha sonra boyanın duvara uygulanması gerekir. Uygulama sonrasında asıl işlem olan dekoratif şekillendirme gerçekleşir. Bu aşamada kullanılacak olan mala ya da fırça işlemine bağlı olarak duvardaki boyanın efektli olması mümkündür.

Kaliteli bir uygulama sonrasında görselliğin tüketicileri memnun ettiği bilinmelidir. Bu nedenle de Kale Mimarlık ile iletişime geçerek profesyonel destek almak daha ideal sonuçları beraberinde getirecektir.

Kaynak : https://www.italyansivaboya.com/italyan-boya-nasil-yapilir/