Deprem Öncesi Bina Güçlendirme

Ülkemizde bilindiği üzere birden fazla fay hattı bulunduğu için deprem kuşağı üzerindedir. Son zamanlarda yer yer depremlerde sıklık görlmektedir. En son can kaybı yaşadığımız en büyük deprem olan Van depreminde bina güçlendirmenin ne kadar önemli olduğunu bir kes daha anlıyoruz. en son yaşanan Kocaeli İstanbul ve Adapazarı depremlerine binalarda genelde yapım aşamasında deniz kumunun kullanılması yapıların depreme dayanıklı olmadığı bir kez daha anlaşılmıştır.

Bina güvenliği sadece dış cephelerin sağlam yapılması ile sağlanamaz, bunu sağlayabilmek için bina güçlendirmenin yapılması gerekmektedir.

Depremden korunmak için en iyi yöntem sağlam bir binaya sahip olmaktır. Fakat binalarımız bilinçsiz kişiler tarafından inşaa edildiği için oturmak için yeterince uygun değildirler. Siz de binanızın güçlendirme işlerini bu işte yılların sektörel tecrübelerini barındıran KALE YAPI YALITIM a yaptırın. Bina Güçlendirme deyip geçmeyin hemen tedbirinizi alın. Bina güçlendirme yapılarıınızın konforunu artırın. Binalarınızın yapıldığı dönemin şartlarına göre yapılmış olup depreme dayanıklılığı kontrol edilmelidir. Biz Kale Yapı Yalıtım olarak size hem bina dayanıklılığı testi hem de gereken çözüm önerilerini sunmaktayız. Kale Yapı yalıtım sizlere konforlu yaşam alanı sunmaktadır. Ayrıca binanız yapıldığı dönemde sağlam olsa bile zamanla olan depremlerle yapısında zayıflamalar söz konusu olabilir.

Bina Güçlendirme Neden Gerekli

Hayatınız bizim için önemlidir. Kendi çocuklarınızın güvenliği için bizimle irtibata geçiniz. Biz gelip gereken inceleme, değerlendirme ve çözüm önerileri ile birlikte size gelelim ve olası bina güçlendirme çözüm önerileri üzerinde çalışıp size en uygun teklifleri hazırlayalım. Hayatınız bir deprem kadar ucuz değildir. Bina güçlendirmeyi bir sefer yapın sonrasında bunun rahatını ömür boyu yaşayın. Binanızı satmak mi mı istiyorsunuz. gönül rahatlığıyla binanızı satabilirsiniz. siz yeter ki bina güçlenidrmesi yapın.

Doğru Bina Güçlendirmesi Nasıl Olmalıdır?

Doğru bina güçlendirmesi deyip geçmeyin. Bazıları gelip bina güçlendirmesi yapıyoruz diye size olmadık şeylerle gelebilirler. Bina güçlendirmesi gereksizdir diyenler olacaktır. Ancak bu tür insanlara itibar etmeyiniz. Bazıları bina güçlendirmesinin mantıksız olduğunu söyleyen bilinçsiz kişilere hiç bir zaman kulak vermeyin. Siz siz olun bina güçlendirmesini işin uzmanına sorun. Binanızın çok değerli bir yerde olduğunu düşünğn binayı yıkıp tekrar yıkılması ve yapılması hem ülke ekonoımiğsine hem de sizin bütçenize olumsuz yansıyacaktır. 15 20 kat olan bir bina size çok fazla maliyetli olacaktır yılıp tekrar yapılması.