Isı Kaybını Engelle Paran Cebinde Kalsın

İç cephe sıvaları genelde ısı, ses ve sıvı sızıntılarına bağlı oluşan küfe karşı uygulanmaktadır. Bu iç cephe ısı yalıtım sıvası kullanıldığı takdirde ayrıca bir sıva yapılması gerekmez. İki farklı renk alternatifi sunulan yalıtım sıvası gri ve beyaz renkte üretiliyor. Uzun ömürlü, suya dayanıklı ve ısı kaybını engellemeye yönelik imal edilen sıvalar inşaat sektöründe çokça kullanılmaktadır.

Sağlığa zararlı malzeme içermeyen ve alanında 1. sınıf kalite olan ısı yalıtım malzemeleri nefes alabilen partiküllerden oluşmaktadır. İnşaat alanındaki ihtiyaç duyulan her alana rahatlıkla uygulanan bu yalıtım malzemesi ekonomik olmasının yanı sıra uygulamada da kolaylık sağlamaktadır.

Isı Yalıtım Malzemesi Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir.

Farklı kilogramlarda satışa sunulan iç cephe yalıtım malzemesi ihtiyaç dahilinde alınmalıdır. Çünkü içerisindeki alaşım maddelerinin deformasyonu olmasın diye 20 kg lık torbalar halinde bir defalık kullanım bazlı üretilirler.

Toz halinde satılan iç cephe ısı yalıtım sıvası kullanılmadan önce homojen hale getirmek için mikser ile çırpılması önerilir… 20 kg toz pakete 15 lt su ile çözelti hale getirilmesi uygundur. Kullanılacak alanın boya artıklarından iyice temizlenmesi gerekir. Kanserojen malzeme içermez ve hafif olma özelliği sağlar. Olumlu sonuç almak için raf ömrü 1,5 yıl olan torbaları alırken miadını inceleyin. Raf ömrünü tamamlayan miadı ömrünü tamamlayan ürünler istenilen faydayı sağlamaz.

Nerelerde Kullanılmaktadır

Yaşam alanları olarak kullanılan iç cephelerde kullanılan iç cephe ısı yalıtım sıvası duvar ve kolon kısımlarında da uygulanmasında sakınca yoktur. Bu alanlarda uygulanması binanın ısı kaybını daha da azaltmakta ve tasarruf sağlanmaktadır. Yazın serin kışın sıcak tutma özelliği olan bu yalıtım malzemesi garanti kapsamındadır. Uygulama alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir.

Uygulamadan sonraki işlemler için 48 saat bekletilerek kuruması önerilir. Uygulanacak alana 2 kat sürülmesi gerekmektedir. Olumlu sonuçlarını görmek için özellikle apartman katlarının tamamına uygulanması önerilir. Yanmayan ve terleme yapmayan özellikleri de olan yalıtım malzemesi ilk inşaat anında yapılacağı gibi kullanım halindeki yaşam alanlarında sonradan da uygulama olanağı sağlar.