Isı Yalıtımında Lider Kuruluş

Yapılarda ısı yalıtımı günümüzde büyük öneme sahiptir. Zira, ısınma ciddi bir maliyet olmasının yanı sıra, verimli gerçekleşmediği takdirde boşa harcanmış olan paranıza mal olacağından, kullandığınız enerjiyi en iyi biçimde değerlendirmek büyük ölçüde önemlidir. Pekiyi ısı yalıtımı uygulamalarının iyisi, kötüsü olur mu? En iyi ısı yalıtım firması hangisidir? Daha genel bir bakış açısıyla ısı yalıtımı nedir? konularına değinelim.

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı, enerji kaynaklarının dönüşürken girdiği tepkime sonucunda ortaya çıkardıkları enerji türlerinden birisidir. ısının meydana gelebilmesi için muhakkak bir kimyasal tepkime gereklidir. Doğalgaz ve kömür gibi fosil yakıtları yakarak ısı meydana getirebildiğimiz gibi, elektrik enerjisini kullanarak da ısı elde edebiliriz. Günümüzde en çok tercih edilen ısı kaynakları hala fosil yakıtlardır, çoğu hanede kombi veya soba kullanılarak ısınma sağlanmaktadır. Ancak çok ciddi bir sorun vardır ki, çevresel şartlar nedeniyle, bulunduğumuz ortam kapalı bir ortam olsa dahi, ısınan havanın hızla soğuması söz konusudur. Yapımızın dışındaki sıcaklık değeri, yapının içini doğrudan etkiliyorsa, anlık olarak sürekli enerji harcamamız ve ısı kaybına rağmen ısınmaya devam etmemiz gerekir. Oysa, yapının dış dünya ile olan bağlantısını azaltıp, ısı kaybının önüne geçtiğimizde, ısıttığımız havanın soğuma süresi uzayacak ve enerji tüketimimiz de buna mukabil azalacaktır. Isı yalımı kabaca, yapının dış dünya ile olan bağlantısını en aza indirmektir. Elbette bu sonucu elde edebilmek için ısı geçirgenliği çok düşük olan veya olmayan materyaller kullanılmalıdır. Bu materyallere ise ısı yaşıtım malzemeleri demekteyiz.

Isı Yalıtımı Kazancı Ne Kadardır?

Öncelikle, elbette bulunduğunuz coğrafyanın dış sıcaklığı ısı yalıtımının tasarımı üzerinde belirleyici olacaktır. Çok soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, dansitesi; yani yoğunluğu daha yüksek materyaller kullanılarak yalıtım yapılmalıdır. Tabii nerede yaşarsanız yaşayın, ısı yalıtımı yapılması durumunda ortamın daha hızlı ısınmasının yanı sıra, daha küçük enerji kaynakları kullanılabilir ve daha az enerji harcanabilir. Bunun oranı kullanılan materyal ve çevresel şartlara göre değişmekle birlikte %50 civarında az enerji sarf etme sonucunu sağladığı tartışılmazdır. Tabii bunun yanı sıra, konforlu bir ısınma elde edebilmeniz de ısı yalıtımı yaptırarak mümkün olmaktadır. Zira yalıtım yapılmış olan duvardan soğuk sızmaz ve ısı kaynaklarının en yüksek ayarda çalışması gerekmez. Evinizin her tarafı eşit oranda ısınır ve bu sayede konfor elde edersiniz.

Isı yalıtımı sayesinde kışın ısınma elde edeceğiniz gibi, yazın da dışarıdaki sıcağın içeri girmesini engellemiş olursunuz. Sonuç olarak yapılacak ısı yalıtımı sayesinde yaz kış konfor ve tasarruf elde edebilmeniz mümkündür.

Isı Yalıtımı Uzmanı

Firmamız uzun yıllardır süregelen sektör deneyimi sayesinde, en yüksek kalitedeki yalıtım ürünlerini kullanarak en yüksek standartlarda imalatı gerçekleştirebilmekte ve en yüksek verimi alabilmenizi sağlamaktadır. Sizler için tüm detayları ince ince hesaplayıp, yapınız için en uygun yalıtım standartlarını projesi dahil olmak üzere uygulayabilir, konforlu bir ısınmaya en uygun maliyetle sahip olmanızı sağlayabiliriz. En iyi Isı Yalıtım uygulamaları için bizi arayınız.