İstanbul yalıtım şirketleri

Isı yalıtımı ve mantolama son günlerde gündemi sıkça işgal eden konuların başında geliyor. Özellikle mantolama yasası olarak bilinen yapıların enerji performansı yönetmeliği ile birlikte oldukça hareketlenen ortam, İstanbul yalıtım şirketleri için ciddi biriş yoğunluğunu ortaya çıkarıyor. Elbette yalıtım ciddi bir uygulama alanıdır. Her ne kadar ileri düzey eğitimi olmamasına rağmen bir çok kişi bu işi yapıyor olsa da, esasında bu uygulamanın uzmanlığından emin olunmayan ellere teslim edilmesi doğru değildir. Ciddi sayılabilecek maliyetlere katlanılarak, muhtemelen binanın ömrü boyunca yenilenmeyecek bir uygulama olan mantolama ve/veya cephe kaplama işlemi, üzerinde ciddi planlamalar yapılarak gerçekleştirilmelidir. İşte bu nedenle, bu işlemi yaptırırken Kale Yapı gibi, alanda uzman ve deneyimli şirketleri tercih etmeniz gerekir.

Tasarruf Gerçekten Mümkün mü?

Elbette. Aslında yıllardır süregelen yapı inşa teknolojimiz bizlere bir çok alanda ciddi bir kayıp oldu. Yapılarımızı ısıtmak için gereğinden çok fazla enerji tükettik ve hem bütçemize hem de doğamıza zarar verdik. Batı ülkelerinde bizden daha soğuk iklimi olan ülkelerde dahi bizimki kadar hava kirliliği yaşanmazken, bizim şehirlerimizde gözün gözü görmediği günler çok da uzak değil. Tabii doğalgazın yaygınlaşması ile çevre katliamı bir nebze azalmış olsa da, tamamen ortadan kalkma durumu söz konusu değil. Doğalgazda sonuç olarak bir fosil yakıt ve çevreye ciddi zararları bulunuyor. Ayrıca ülkemizde doğalgaz rezervi da yok. Yani dövizle aldığımız bu enerji tipi aslında bize hayli pahalıya patlıyor. İstanbul yalıtım şirketleri ülkemizi bu maliyetten kurtarıyor olmaları nedeniyle de aslında büyük bir fayda ortaya koyuyorlar.

Yaygın ismi ile mantolama olarak tanıdığımız yalıtım uygulamasında, yapının niteliklerine bağlı olarak minimum %50, maksimum %80 tasarruf elde edilebilmesi mümkündür. Rakamlar abartılı değil, bilakis azaltılmış değerlerdir. Ülkemizdeki yapı inşa stratejisinin oldukça niteliksiz olması nedeniyle, çoğu zaman İstanbul yalıtım şirketleri tarafından yapılan uygulamaların sağladığı avantaj bu değerlerin çok üzerinde oluşmaktadır.

Yalnız İstanbul yalıtım şirketleri gerçekleştirdikleri uygulamalarla yalnızca tasarruf sağlamaz. Konfor yalıtım uygulamalarının sağladığı en medeni unsurdur. Yapının çok daha hızlı ve eşit ısınması, sonuç olarak sağlıklı bir oda sıcaklığı elde edilmesini de kolaylaştırır.