Mantolama Metrekare Fiyatı

Mantolama, binaların yapımında gerekli bir işlemdir. Mantolama uygulaması binanın dış cephesinde ısı yalıtımı yapılmasıdır. Isı yalıtımı yapılan binalarda ısı dengesi ve tasarrufu vardır. Isı tasarrufu çevreye de oldukça olumlu etkiler yaratır. Dış cephelerin mantolama aşamasında üç teknik bulunur. Dıştan, içten ve sandviç teknikleri ile binanın dışına mantolama yapılır ve binalara faydaları oldukça fazladır . Bu yüzden binalara uygulanması binanın sağlığı ve dayanıklılığı açısından önemlidir.

Mantolama metrekare fiyatı firmadan firmaya değişir. Mantolama metrekare fiyatları (m²) en az 75 TL’den başlayıp 125,00 TL’ye kadar çıkabilmekte, kullanılan malzemeye veya firmaya göre farklı fiyatlardan hesaplanmaktadır. Mantolama işlemi, gerek enerji tasarrufu gerekse sağlık açısından çok önemli bir faktördür.

Mantolama Metrekare Fiyatını Etkileyen Başlıca Etmenler

  • Mantolama uygulamasında, işlem yapılacak alanın ölçüsü son derece önem ahzetmektedir. Sebebini kısaca açıklayalım; 100 m² uygulama alanına alacağınız m² fiyatı, 1000 m² olan alandan daha yüksek olabilmektedir. Çünkü o noktada kullanılan ekipman, işçilik, zaman faktörü fiyat farkını ortaya çıkarır, rakam yükseldikçe m² maliyeti düşmektedir.
  • İlk başta da belirttiğimiz gibi mantolama metrekare fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bunun sebebiyse Kale Yapı Yalıtım, Filli Boya veya Fawori Boya markasının fabrika bayisi, X bir mantolama firması bu markaların bayisi olmamakla birlikte; marka belirtmemek ya da kalite unsuruna değinmekten çekinir. Bu noktada Kale Yapı Yalıtım fiyat ve kalite anlamında sizlere daha iyi bir hizmet sağlayacaktır. Eğer aksi bir durum varsa bu konuda x firması ya üründen ya da hizmette kusurlu bir durum yasatma ihtimali çok yüksektir.
  • Başka bir konu ise mantolama markalarından kaynaklanmaktadır. Piyasanın lider üretici Betek & Nippon Paint Firması en kaliteli Ürünü; Filli Boya Dalmaçyalı mantolama ile en üst sekmen ürün kategorisindedir. Ayrıca aynı firmanın Fawori Boya olarak ürettiği başka bir markası Filli Boya Dalmaçyalı takıp etmektedir. Sonrasında sıralamaya Kalekim , Weber , Polisan , Baumit markaları takıp etmektedir. Bu markalar ile verilecek mantolama teklifinde mantolama metrekare (m²) fiyatı değişiklik gösterebilir.

Mantolama Uygulaması Yararları

Mantolama uygulamasının bina için yararları oldukça fazladır. Binalarda tasarruf sağlar, aynı zamanda dış cephenin çatlamasını ve hasar görmesini engeller. Binanın betonun yaşlanmasını engellediği gibi içinde bulunan demir donatının korozyona uğramasını da engeller. Dış cephelerinde ısı yalıtımı olan binaların sıcaklık farklarından etkilenmesi de daha azdır. Böylece dayanıklı dış cepheler oluşur.

Mantolama metrekare (m²) fiyatları ortama 75,00 TL civarındadır. 1000 metrekarelik (m²) bir alana uygulanırsa yaklaşık 75 bin lira ödeme yapılması gerekir.

En kaliteli ve en uygun mantolama fiyatlarından faydalanmak ve konu da profesyonel bir destek almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için profesyonel ve kaliteli hizmetler sunan Kale Yapı Yalıtım aracılığı ile en iyi dış cephe mantolama ve ısı yalıtımı uygulamalarından faydalanabilmeniz mümkündür. Firmamız dış cephe mantolama, ısı yalıtım, su yalıtım, ses yalıtım, çatı yapımı, çatı izolasyonu, çatı tadilatı, bina –otel-fabrika tadilatı, daire tadilatı gibi konularda da hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgi almak ve fiyat öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçip, ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanın.