Mantolama Metrekare Fiyatı

Mantolama, ısı kayıplarını önlemek üzere yapılan bir yapı uygulaması olup Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında eski ve yeni binalarda mantolama yapılması zorunludur. Mantolama, bina dış yüzeyinin ısı geçirgenliğini önlemek amacıyla izolasyon malzemeleri ile kaplanması yani yüzeyde sı yalıtımı yapılması işlemidir. Isı yalıtım yapılan binalarda ısı dengesi ve tasarrufu vardır. Isı tasarrufu çevreye de oldukça olumlu etkiler yaratır.

Mantolama teknikleri şunlardır:  dış mantolama, iç mantolama ve sandviç mantolama. Hangi mantolama tekniği uygulanırsa uygulansın mantolama yapılarak binanın ömrü uzatılmış olur. Bina dış cephesi korozyona, neme ve küfe karşı korunmuş olur. Enerji verimliliği mantolamanın en önemli faydasıdır.  Isı kayıplarını önleyen uygulama ile harcanan enerji miktarına önemli oranda azalma meydana gelir ve enerji tasarrufu yapılmış olur.

Mantolama Metrekare Fiyatını Etkileyen Başlıca Etmenler

  • Mantolama uygulamasında, işlem yapılacak alanın ölçüsü son derece önem arz etmektedir. Sebebini kısaca açıklayalım; 100 m² uygulama alanına alacağınız m² fiyatı, 1000 m² olan alandan daha yüksek olabilmektedir. Çünkü o noktada kullanılan ekipman, işçilik, zaman faktörü fiyat farkını ortaya çıkarır, rakam yükseldikçe m² maliyeti düşmektedir.
  • İlk başta da belirttiğimiz gibi mantolama metrekare fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bunun sebebiyse Kale Yapı Yalıtım, Filli Boya veya Fawori Boya markasının fabrika bayisi, X bir mantolama firması bu markaların bayisi olmamakla birlikte; marka belirtmemek ya da kalite unsuruna değinmekten çekinir. Kale Yapı Yalıtım mantolama hizmetiyle sektörde marka haline gelmiş bir firmadır ve bu alanda en iyi hizmeti vermektedir. Eğer aksi bir durum varsa bu konuda x firması ya üründen ya da hizmette kusurlu bir durum yaşatma ihtimali çok yüksektir.
  • Mantolama metrekare fiyatlarını etkileyen başka bir konu ise mantolama markalarından kaynaklanır. Piyasanın lider üretici firması Betek & Nippon Paint, en kaliteli ürünü Filli Boya Dalmaçyalı mantolama ile en üst sekmen ürün kategorisindedir. Ayrıca aynı firmanın Fawori Boya olarak ürettiği başka bir ürünü de Filli Boya Dalmaçyalı’yı  takip etmektedir.  Sonrasında ise sıralamada Kalekim, Weber, Polisan, Baumit markaları yer almaktadır. Bu markalar ile verilecek mantolama teklifinde mantolama metrekare (m²) fiyatı değişiklik gösterebilir. Kısacası mantolama birim fiyatı uygulamada tercih edilen markaya göre değişiklik gösterir.

Mantolama Uygulaması Yararları

Mantolama uygulamasının bina için yararları oldukça fazladır.  Binalarda tasarruf sağlar, aynı zamanda dış cephenin çatlamasını ve hasar görmesini engeller. Binanın beton yüzeyleri geçen yıllarla birlikte yaşlanmaya başlar. Mantolama, bina dış yüzeyinin yaşlanmasına engel olur. Böylece beton yüzey içindeki demir aksamları da korozyona karşı korumuş olur. Mantolama ile birlikte binanın ömrü uzar. Dış cephe ısı yalıtımı yapılmış olan binalar sıcaklık farklarından etkilenmez. Isı yalıtımı yapılmış binalar kar, yağmur, rüzgâr gibi iklim koşullarına karşı daha dayanıklıdır.

Mantolama metrekare (m²) fiyatları ortama 75,00 TL civarındadır. 1000 metrekarelik (m²) bir alana uygulanırsa yaklaşık 75 bin lira ödeme yapılması gerekir.

En kaliteli ve en uygun mantolama fiyatlarından faydalanmak ve konu da profesyonel bir destek almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için profesyonel ve kaliteli hizmetler sunan Kale Yapı Yalıtım aracılığı ile en iyi dış cephe mantolama ve ısı yalıtımı uygulamalarından faydalanabilmeniz mümkündür. Firmamız dış cephe mantolama, ısı yalıtım, su yalıtım, ses yalıtım, çatı yapımı, çatı izolasyonu, çatı tadilatı, bina –otel-fabrika tadilatı, daire tadilatı gibi konularda da hizmet vermektedir. Mantolama uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak ve mantolama fiyatlarını öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçip, ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanın.