Avrupa yakası mantolama firmaları

Neden mantolama yaptırmak istiyorsunuz? Pekiyi esasında mantolama yaptırmanın aslında isteğe bir durum olmadığını biliyor musunuz? O halde size hemen Avrupa yakası mantolama firmaları araştırması gerekiyor ki, aslında tam aradığınız yerde bulunuyorsunuz. Kale Yapı Yalıtım, yıllardır sektördeki nitelikli uygulamaları ile oldukça geniş bir müşteri portföyüne ve bu portföyü elde etmek için kullandığı mükemmel bir sistematiğe sahiptir. Yani artık Avrupa yakası mantolama firmaları arayışınızı durdurabilirsiniz, çünkü aradığınızı çoktan buldunuz…

Mantolama Uygulamaları

Mantolama, sanıldığı gibi alelade bir cephe uygulaması değildir. Kimi yapı sahipleri, bazı cephe sıvaları ile ısı yalıtım faktörünü elde edeceklerini düşünürler ki, bu oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Tabii bazı Avrupa yakası mantolama firmaları da müşteriler bu yöne sürükler ki, bu da hiç iyi niyetli bir tavır değildir.

Isı, katı materyaller içerisinde kolayca hareket eder. Her türlü beton ve sıva unsur, rüzgar geçişini engelliyor olsa da, ısının yapıya sirayet etmesini engellemez. Mantolama sıvaları ise doğrudan tek başına ısı yaşıtımı elde etmek için değil, bu sıvanın altındaki materyalin etkisini kuvvetlendirmek için kullanılırlar. Sonuç olarak Avrupa yakası mantolama firmaları tarafından gerçekleştirilecek, yalnızca sıvayı kapsayan uygulamalar, efektif olmayacaktır.

Mantolama yapılırken öncelikle binanın yüzeyi ısı geçirgenliği düşük, EPS veya Taşyünü panellerle kaplanır. Bu materyaller, ısıyı tutar ve bina yüzeyinde biriktirmez. Yani rüzgar dış sıvayı geçiyor olsa da, bu elemanlar üzerinde tutulur. Bina içindeki ısı birikimi de aynı şekilde bu materyal tarafından tutulur ve biriken ısının kaybı engellenir. Esasında burada kullanılan malzeme buz dolaplarında kullanılan malzeme ile aynıdır. Ne dışarıdan içeriye, ne de içeriden dışarıya ısı geçmesine izin verilmez.

Tabii kimi Avrupa yakası mantolama firmaları bu noktada hileli veya kalitesi malzemeler kullanır, bu duruma dikkat etmek gereklidir. Bunun kontrolü için nitelikli firmalarla sözleşmeli iş yapmanız yeterlidir. Sözleşmede belirtilen markalar dışında malzeme kullanılmamasını isteyebilirsiniz.

Biz Kale Yapı Yalıtım olarak, Avrupa yakası mantolama firmaları içerisinde hatırı sayılır bir yere sahibiz ve bir çok projeyi başarıyla tamamlayarak katma değer üretiyoruz. 10 yıl garanti verdiğimiz uygulamalarımızdan beklediğiniz verimi alacağınızı garanti ediyoruz.