Mantolama Fiyatları

Devir tasarruf devri, buna şüphe yok. Lakin özellikle enerji verimliliği ile ilgili ülkemizin ciddi problemleri var. Her şeyden önce bizler ısınmak için tükettiğimiz doğalgazı yurt dışından ithal ediyor, bunun yanı sıra yine ısınma ve soğutma için kullandığımız elektrik enerjisinin üretiminde de ciddi sorunlar yaşıyoruz. Tabii bu durumda mantolama fiyatları pek çok masraf kaleminin önüne geçiyor.

Neden mantolama fiyatları önemlidir?

Isı yalıtımı ve binaların yalıtımında en efektif yöntem olarak gösterilen mantolama; enerji sarfiyatını %70’e varan oranlarda azaltabimlektedir. Uygulamanın niteliklerine göre mantolama fiyatları değişebilmekle birlikte, hangi maliyete katlanılırsa katlanılsın, sarf edilen meblağ kısa zamanda kendisini amorti edebilmektedir. Zira ülkemizde mevcut şartlar altında bir konutun aylık ısınma maliyeti 100 dolar civarındadır. Tabii yapının konumu, boyutu ve yapı özelliklerine göre bu rakam marjinal şekilde artabilmektedir. 12 aylık periyotta topalm ısınma maliyeti olarak sarf edilen minimum tutarın 1200 dolar olduğu farz edilecek olduğunda, %50 tasarrufun yılda en az 600 dolar kazandıracağı sonucuna ulaşılır. Konut bazında bir planlama yapıldığında yaptırılacak mantolamanın bu konuta 3 yılda 1800 dolar tasarruf ettireceği sonucuna ulaşılır ki, ortalama bir konut maliyeti de bu civarda olmaktadır. Katlanacağınız bir seferlik maliyet olan mantolama fiyatları, size yapınız ayakta kaldığı sürece tasarruf ettireceğinden elde edeceğiniz maddi fayda hesapsız boyutlara ulaşabilecektir.

Zaten bu nedenle devlet tarafından 2017 yılında bütünüyle yürürlüğe girecek bir yönetmelik çıkarılmış ve yapıların enerji verimliliğine ilişkin düzenlemeleri yapmaları zorunlu hale getirilmiştir. Kamu otoritesinin planlamasına göre tek bir defa ödenecek bir maliyet olan mantolama fiyatları uzun vadeli milli ve hane boyutunda mali fayda sağlayacaktır. Yalıtım fiyatları, bazı parametrelere göre değişiklik göstermektedir.

  • Materyal Özelliği
  • Materyal Kalitesi
  • İşçilik Kalitesi

Kale Yapı Yalıtım olarak, kalite noktasında asla tavizkar olmamakla birlikte mümkün olan en uygun mantolama fiyatları seviyesini müşterilerimize sunuyoruz. Tabii müşterilerin talebine göre farklı niteliklerde ısı yalıtımı seçenekleri sunabiliyoruz.

En yaygın mantolama yöntemi olan EPS panellerin yüzeye kaplanması metodunu tercih eden müşterilerimize daha ekonomik fiyatlar sunabiliyorken, yüksek verimlilikle birlikte ses ve yangın yalıtımı özelliklerine de sahip olmak isteyen müşterilerimiz için maliyeti biraz daha yüksek olan taşyünü mantolama seçeneğini sunabilmekteyiz. Bu noktada tercih alıcının olacaktır, ki biz ücretsiz keşif sırasında müşterilerimize tüm alternatifleri detaylı biçimde sunuyoruz.

Kale Yapı Yalıtım İle En Uyun Mantolama Fiyatlar

Kale Yapı Yalıtım olarak, yıllardır sürdürdüğümüz sektör deneyimimiz ve toplam kalite anlayışımız sayesinde, maliyet optimizasyonu uygulayabiliyor ve sistematik hizmetlerimiz kapsamında en uygun mantolama fiyatları ortaya koyabiliyoruz.

Kanundan kaynaklanan yükümlülüklerinizi yerine getirmek ve tasarruf elde etmek için bizimle heme iletişime geçerek en uygun mantolama fiyatları ile tanışabilir ve yapınızın nasıl mantolanabileceğine dair bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz keşif formu ana menünün en sağında yer almaktadır.