Mantolama Kalite Seviyesi

Mantolama,verimli olabilmesi için doğru zamanda ve düzgün şekilde yapılmalıdır. Bu nedenle bazı Mantolama ipuçları bulunmaktadır. Öncelikle mantolama işlemi uygulanırken hava koşulları iyi olmalıdır. Karlı ve yağmurlu havalarda bu işlemin uygulanması olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Özellikle zemin mantolama işlemi uygulanırken bu tarz hava koşullarından kaçınılmalıdır. Ayrıca kullanılan ısı yalıtımı levhasınında genişliği önemli bir faktördür. İyi bir mantolama işlemi için ısı yalıtım levhasının genişliği 3-10 cm arasında olmalıdır. Bu değişim aralığı ise ortamın fiziki şartlarından kaynaklanmaktadır. Isı yalıtım levhasının kalınlığı bu parametreler doğrultusunda tüm işlemler başlamadan önce iyi hesaplanıp uygulanmalıdır.

Isı yalıtım levhası, iç ve dış cepheye doğru ve düzgün bir biçimde yerleştirilmelidir. Bu da bunu yapan kişinin bilgili ve işi bilen birisi olmasını gerekli kılar. İşin ehli kişiler daha doğru bir uygulama ortaya koyacaktır. Yapıştırıcı yoluyla yapılabilen bu işlemde de dikkat edilmesi gereken kısımlar vardır. Özellikle kullanılan yapıştırıcının yoğunluğuna dikkat etmek gerekir. Yapıştırıcının levha üzerinde ki kalınlığı 2 cm olmalıdır ki mantolama işlemi olması gerektiği gibi uygulansın ve doğru bir ısı yalıtımı sağlansın.

Mantolama uygulamalarında kalite önemli midir? Herhangi bir uygulama sorunun çözümü için yeterli olmaz mı? sorusu son derece fazla sorulan bir sorudur. Buna net biçimde hayır demek mümkündür. Zira mantolama uygulamalarından kullanılan materyalin kalitesinden uygulamanın niteliğine kadar pek çok etken söz konusudur ve sonuçlar üzerinde büyük etkileri vardır. Mantolama ipuçları nın belki de en önemlisi kalite seviyesine dikkat edilmesidir.

Uzman Uygulama

Mantolama ipuçları derken bir önceki başlıkta değindiğimiz uygulama kalitesinin büyük öneme sahip olduğu söylemiştik. Burada yinelemek gerekir ki, sağlam ve uzun ömürlü bir uygulamanın uygulamadaki uzmanlığa bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Kale Yapı Yalıtım olarak, uzun yıllardır sürdürdüğümüz sektör deneyimini, mükemmel materyal ile bir araya getirip, müşterilerimiz için kapsamlı çözümler üretiyoruz. Siz de çözümlerimizden faydalanmak için hemen biziz arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz keşif formu üzerinden bize bilgilerinizi göndermeniz durumunda, sorunlarınızın çözümünü planlamak üzere en kısa zamanda adresinizi ziyaret ediyoruz. Tüm İstanbul’da yerleşim binalarını veya endüstriyel nitelikteki binaları izole edebiliyor ve kapsamlı çözümler üretebiliyoruz.