Tasarrufla konfor bir arada: mantolama

Mantolama,yapılarda daha sağlıklı bir yaşam alanı yaratarak enerji kullanımını en aza indiren bir işlemdir. Her türlü mevsim çeşidine göre oluşan ısı kayıplarını engelleyerek enerji kullanımı azaltır. Bunların dışında her türlü boyama ve kaplama işlemleri de uygulanabilen bu sistem görsel açıdan da göze hoş gelen tasarımlar ortaya koyar. Konfor ise ısı yalıtımı uygulamalarının doğal bir sonucudur. Isı konforu paha biçilemez bir niteliktir.

Konfor, mantolama işlemini en güzel şekilde açıklamaktadır. Çünkü doğru uygulanan bu işlem %50 enerji tasarrufu sağlamaktadır ve bu çok ciddi bir rakamdır. Sadece bir kez uygulanan bu işlem uzun yıllar bozulmadan kaldığı içinde her sene bu enerji tasarrufunu sağlamaya devam etmektedir. Ergonomik açıdan da oldukça kullanışlı olması ile herkesin beğenisi kazanmaktadır. Zaten mantolama artık keyfi bir uygulama değil zaruri bir hal almıştır. Çünkü sağladığı ısı yalıtımı oldukça fazladır. Mantolama uygulanmış yapılarda çok daha konforlu bir şekilde yaşamak mümkündür. Yazın serin,kışın sıcak bir ev sizlerin konforunu da en üst düzeye çıkarmaktadır. Bir de bunun yanında yapılan ciddi ekonomik tasarruflar keyife keyif katmaktadır. Ayrıca 2017 itibariyle bunun bir yasal yükümlülük olduğunu da unutmamak gerekir.

Konfor’un Tanımı

Konfor kelimesi için net bir tanım yapamamakla birlikte, mutlu ve huzurlu hissettiğimiz her koşulu konforlu olarak nitelendirebiliriz. Örneğin dışarıda kar yağarken evinizde sıcak bir ortamda kahvenizi yudumlamak bir konfor olduğu gibi, salonda terlerken koridorda üşümemek de bir konfor unsuru olarak sayılabilir. Tabii faturayı gördüğünüzde hissedeceğiniz duygunun, kesinlikle keyif olacağı da tartışılmaz.

Tüm Türkiye İçin Gerekli

Mantolama yalnızca aşırı soğuk iklim koşullarının yaşandığı yerlerde değil, aksine çok sıcak iklimlerde de gereklidir. Soğutma için harcanan enerjinin azaltılması üzerinde de etkili olan Mantolama güneş ışığının neden olduğu doğrudan ısıtma faktörünü ortadan kaldırır. Ayrıca dışarıda hava sıcaklığı ne olursa olsun, sizin içeride olmasını istediğiniz sıcaklık seviyesine gelişiniz mantolama ile dünyanın her yerinde çok daha kolay olacaktır.

Avrupa’da uzun yıllardır yapı kullanma ruhsatı alabilmek için bir zorunluluk olan bu uygulama, artık ülkemizde de zorunlu hale gelmiş durumdadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, ekonomi ve konfor şartlarını mükemmel şekilde hissetmek için bizi arayın, evinize manto giydirelim…