Villa Dış Cephe Mantolama Modelleri

Yeni bir villa yaptırmak ya da villasının dış cephesini değiştirmek ve iletmek isteyenler için pek çok villa dış cephe mantolama modelleri mevcuttur. Ancak bu kadar çok model arasından tercih yapmak güçtür. Villa dış cephesi için doğru bir seçim yapabilmek için villanın mimari yapısı önemlidir.

Villalarda En Çok Tercih Edilen Kaplama Modelleri

Villalarda genellikle en çok tercih edilen dış cephe kaplama modelleri arasında mermer ve kayrak uygulamaları ilk sırada yer alıyor. Villalar görsel açıdan daha estetik daha zengin ve hoş bir görünüm sağlar. Göze hoş bir şekilde hitap eden bu uygulama şekillendirilmiş doğal taşlar ile de yapılabiliyor.

Villalara Uygulanan Mermer Dış Cephe Modelleri

Villalarda daha çok tercih edilen ve son yıllarda oldukça popüler olan mermer dış cephe modellerinden bazıları mermer patlatma ve fileli mermer mozaik uygulamaları ile beraber uygulanan, mermer söve ve mermer baba uygulamaları görünüm çok güzel olduğundan ilk sırada yerini alır. Mermerlerin farklı boyut, renk ve çeşitlerde uygulanabiliyor. Güneş ışığının dik vurduğu villalarda siyah ve koyu renk tercihi daha çok tercih edilir. Çünkü mermer doğal taş olduğundan sürekli güneş ışığı nedeni ile taşın renginde solma olabiliyor.

Villalara Yapılabilen Dış Cephe Kayrak Modelleri

Villa dış cephe mantolama modelleri arasında mermerden sonra en çok tercih edilen model taş kayrak uygulamalarıdır. Villa dış cephe kaplama modelleri arasında mermerden sonra en çok tercih edilen taş kayrak taşlarıdır. Bu kayrak taşları villalara otantik bir görünüm verir ve bu kayrak taşların arasında en çok beğenilen ve tercih edilen modelleri ise ebatlı kayrak uygulamalarıdır.

Villa sahiplerinin villalarının dış cephe uygulamasında kayrak taş tercih etmelerinin ilk sebebi yalıtım açısından sağlıklı olmasından dolayıdır. Kayrak taşın en önemli özelliği yazın serin kışın sıcak tutar. Ayrıca kayrak taşları büyük taşlar ile uygulandığı gibi aynı ölçülerde küçük parçalar halinde kesilip yontularak uygulaması da yapılabiliyor. Villalara otantik görünüm veren bu uygulama maliyet açısından da mermere taşlara nazaran daha uygun olabiliyor.