En İyi Mantolama Malzemeleri

Eviniz yahut iş yerleriniz için mantolama yaptırmak isteyebilirsiniz. Bunun için en iyi malzemelerle bir mantolama yaptırmak herkesin hakkıdır. Kaliteli malzeme kullanmak kadar kaliteli bir işçilik de mantolama uygulamasının tam ve kusursuz olmasını sağlar. Bunun için profesyonel bir ekipten yardım almalı ve kaliteli mantolama malzemeleri satın almalısınız.

En iyi mantolama malzemeleri ile yapılmış bir iş sonucu en yüksek verimi elde edebilirsiniz. Hem ekonomik hem de en kaliteli malzemeler ile harika bir mantolama elde etmiş olursunuz. Üstelik yaptıracağınız mantolama işlemi sizin için ömürlük olmalı ve sizi yeniden mantolama işlemi yaptırmaya ihtiyaç duyurmayacaktır.

Mantolama Nedir?

Mantolama, binaların dışından yapılan yalıtımdır. Isı alışverişi esnasında ısı kaybını en asgari düzeye indirmek için yapılan bu uygulamanın amacı; kışın ev içerisinde sıcaklığın, yazın ise içerideki soğuk havanın dışarı çıkmasına engel olmaktır. Bu uygulama için elbette ki kaliteli malzemelerle yapılması gerekir. Kaliteli malzeme kullanılmadan yapılan her bir uygulama olumsuz bir sonuç verecek ve aranan verim bulunamayacaktır. Bu yüzden mantolama işlemi için, kaliteli malzemeler ve öncü markalar tercih edilmeli, profesyonel bir hizmet çerçevesinde mantolama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Mantolama Malzemeleri

Binaların dış yüzeylerine mantolama uygulaması yapmak için öncelikle kaliteli mantolama malzemeleri tercih edilmelidir. Bunun için gerekli malzemeler arasında ısı yalıtım levhaları, polistren levhalar, karbonlu levhalar, taş yünü levhaları, dış cephe kaplama sıvası kullanılır. Kullanılacak malzemelerin ise aynı kalitede ve aynı yoğunluğu sunacak nitelikte olması gerekir. Karbonlu levhalar ve A kalite ürün kullanmak, mantolama uygulaması için seçilebilecek en iyi malzemelerdir.

Expanded Polistren (EPS) levhalar en ekonomik levhalardandır ve en iyi, en kaliteli kullanımı sunacak olan malzemelerdir. Mantolama işlemi için seçeceğiniz malzemelerin başında bu Expanded yani karbonlu ısı levhaları gelmelidir. Bu levhalar oldukça hafiftir ve kullanıldığı cephede asla bir yük oluşturmaz. Performansları ise ömür boyu yetecek şekildedir. Bu nedenle mantolama denilince Expanded levhaların kalitesi ve sağlayacağı yüksek verim tartışılmazdır.