Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama

Bütün dünyada enerjiye olan ihtiyacın ülke, şehir, sektör demeden hızlı bir şekilde artması, enerjinin insanlık için ne kadar önemli olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Bu bağlamda, enerji verimliliği, enerjinin etkin kullanımı ve dahası enerji tasarrufu gibi konular geçmişte hiç olmadığı kadar önemli olmaya başlamıştır. Makine, enerji, gıda, sağlık vb gibi alanlarda enerji kullanımını azaltan ve enerji maliyetlerini düşüren uygulamalar ve çözümler üretilmeye çalışılmaktadır. Enerjinin çok değerli olduğu ve enerji tüketiminin çok yüksek olduğu yapı sektöründe de enerji sarfiyatlarını azaltan ve enerji kullanımı için harcanan kaynaklardan tasarruf edilmesini sağlayan uygulamalar hayata geçirilmeye başlamıştır. Bunların başında da şüphesiz mantolama uygulamaları gelmektedir. Mantolama veya yaygın kullanılan bir diğer ismiyle dış cephe mantolama, bir ısı yalıtımı uygulaması olup yapılarda ısıtma ve soğutma için harcanan enerji miktarını en aza indirmektedir.

Mantolama uygulamasında, yapıların dış yüzeyi, ısı yalıtımı performansı yüksek olan malzemeler ile kaplanmaktadır. Özellikle son yıllarda giderek daha önemli hale gelen mantolama uygulamaları konut, okul, hastane, kütüphane, ofis, plaza, alışveriş merkezi ve daha birçok farklı kullanım amacı olan yapılarda kullanılabilmektedir. Fakat her sektör ve uygulamada olduğu gibi mantolamada da farklı firmalar, farklı ürün ve hizmetler, farklı kalite düzeylerinde çalışmalar görmek mümkündür. Her alanda olduğu gibi mantolamada da fiyat / performans oranı oldukça değişkendir. Günümüzde birçok firma mantolama malzemesi üretse de aralarından çok az bir kısmının gerçekten başarılı olduğunu ve yüksek müşteri memnuniyeti oranına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu firmalardan biri de Filli Boya’dır. Filli Boya, farklı özelliklere sahip dış cephe mantolama malzemeleri üretmektedir. Bu malzemelerden en çok tercih edilen ve en fazla kullanım alanına sahip olanlardan biri de Capatect ve Dalmaçyalı mantolama ürünleridir.

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama Fiyatları

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama fiyatları hakkında araştırma yapılırken sadece fiyat bilgisine değil, ürünün genel özelliklerine ve teknik bilgilerine bakmak gerekmektedir. Ayrıca, mantolama yapılacak alanın büyüklüğü, yapının bulunduğu konum ve yıllık sıcaklık değişimleri de Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama fiyatları ‘nı değiştirmektedir. Örneğin, kış aylarının çok soğuk olduğu bir bölgedeki yapıya daha kalın mantolama levhaları kullanılmakta ve bu da toplam mantolama maliyetin artırmaktadır. Aynı zamanda, müstakil bir konut ile büyük bir alışveriş merkezi için ortaya çıkan Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama fiyatları da farklı olacaktır. Fakat her durumda, Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama fiyatları ‘nın uzun vadede kullanıcılara yüksek ısı tasarrufu ve azalan enerji maliyeti olarak döneceğini söyleyebiliriz.

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama ürünleri ile ilgili şu teknik bilgilerin bilinmesinde fayda vardır:

Filli Boya Dalmaçyalı mantolama ürünleri, ısı yalıtım levhası ve tek fugalı levha olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan tek fugalı levhalar TS EN 13163 ve TS EN 13499 standartlarında belirtilen özelliklere sahiptir. Dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları ise bu iki standarda ek olarak Avrupa Sistem Standardı ETAG 004’e de uygunluk göstermektedir.

Filli Boya Capatect Dalmaçyalı Mantolama fiyatları ‘nın piyadaki diğer ürünlere göre biraz daha pahalı olmasının sebebi elbette oldukça kaliteli olmaları ve Filli Boya’nın uzun yıllardır biriktirdiği tecrübe ile üretilmiş olmalarıdır. Bu ürünler, çok düşük ısı iletkenlik katsayısına sahip olup yüksek ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda, nem, rutubet ve küf gibi oluşumları da engellemektedir. Ayrıca, suya karşı da yüksek dirence sahiptir; bu da Filli Boya Capatect Dalmaçyalı mantolama ısı yalıtım levhalarının uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.