Fawori Taş Yünü Mantolama Fiyat

Dış cephe mantolama uygulamaları, yapı sektöründe enerji maliyetlerini azaltmak ve daha düşük enerji tüketen yapılar inşa etmek için en etkili çözümlerden biridir. Bu uygulamalar ile yapılan dış yüzeyi ısı yalıtım performansı yüksek malzemeler ile kaplanmakta ve böylelikle yapının içi ile dış hava sıcaklıkları arasındaki farktan dolayı meydana gelen ısı kayıpları en aza indirilmektedir. Böylelikle, yapıların kışın ısıtma; yazın ise soğutma maliyetleri minimize edilmektedir.

Mantolama uygulamaları ile ilgili çok sayıda ürün çeşidi, yöntem ve malzeme üreten çok sayıda firma bulunmaktadır. Her bir malzemenin kendi içerisinde avantajları ve dezavantajları mevcutken, her firmanın da farklı bir kalite standardı ve fiyat – performans oranı bulunmaktadır. Kullanıcılar açısından ise hem güvenilir, kaliteli ve uzun ömürlü hem de uygun fiyatlı mantolama malzemeleri kullanmak önem taşımaktadır. Bütün bu taleplerin kesişiminde ise uzun yıllardır süregelen tecrübesi ile Fawori Boya yer almaktadır. Fawori Boya, iç ve dış cephe ürünleri ile ilgili geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve piyasadaki en güvenilir ve en prestijli firmalardan biridir. Isı yalıtımı alanında da piyasaya sunduğu taş yünü mantolama malzemeleri ile şimdiye kadar çok sayıda yapının ısı yalıtımlı hale getirilmesini sağlamıştır. Müşterilerinden aldığı olumlu geri dönüşler ile daha önce Fawori Boya’nın ürünlerini kullanmayan çok sayıda kişi veya kurum da Fawori taş yünü mantolama fiyat araştırması yapmaya başlamıştır. Fakat, böyle bir araştırma yaparken ürünün mekanik, fiziksel ve kimyasal özelliklerinin de bilinmesi gerekmektedir. Fawori taş yünü mantolama fiyat ile ilgili bilgilere geçmeden bu ürünlerin özelliklerine şöyle bir göz atalım:

  • Fawori taş yünü T125 ısı yalıtım levhası, 0,037 W/mK gibi oldukça düşük bir ısı iletkenlik katsayısına sahiptir ve bu da onu ısı yalıtım performansı çok yüksek olan bir mantolama malzemesi haline getirmektedir.
  • Fawori taş yünü mantolama fiyat araştırması yapan kişilerin, bu ürünlerin aynı zamanda çok iyi bir ses yalıtımı sağladığını da bilmesinde fayda vardır.
  • Yangına tepki sınıfı A1 olan Fawori taş yünü ısı yalıtım levhası, oldukça hafiftir ve boyutsal kararlığı oldukça yüksektir. Bu sayede taşıma ve monaj işlemleri de oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.
  • İçerdiği hammadde bakımından çevre dostu bir ürün olduğu bilinmektedir.
  • Fawori taş yünü ısı yalıtım levhaları, TS EN 13162 Taşyünü Ürün ve TS EN 13500 Taşyünü Sistem Standartlarına uygun olarak üretilmektedir.
  • Fawori Taş Yünü Mantolama Fiyatlarının Değişken Olmalarının Sebebi

    Fawori taş yünü mantolama fiyat seçeneklerinin oldukça değişken olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü hangi mantolama malzemesi kullanılırsa kullanılsın, yapının bulunduğu konum, inşa edildiği malzeme (betonarme, tahta vs), kullanım amacı (konut, hastane, okul, depo, soğuk hava deposu vs) Fawori taş yünü mantolama fiyat ‘ını doğrudan etkilemektedir. Eğer, çok soğuk bir yerde bulunan bir yapı için bu malzeme kullanılacaksa daha kalın levhalar gerektiğinden toplamda kullanılan ürün miktarı artacak ve bu da Fawori taş yünü mantolama fiyat ‘larının daha yüksek seviyelerde olmasına neden oalcaktır. Aynı şekilde, müstakil bir villa ile büyük bir hastane için kullanılacak ısı yalıtım levhası miktarı farklı olacağından, uygulamayı gerçekleştirecek olan firmanın sunduğu birim fiyat da farklı olacaktır. Bu bağlamda, Fawori taş yünü mantolama fiyat konusunda en doğru bilgilerin doğrudan yapı firmaları aracılığıyla edinilebileceğini söyleyebiliriz. Fakat her durumda, projenin bütün detaylarının belirlenmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda, Fawori taş yünü mantolama fiyat ‘ına ısı yalıtım uygulamalarında kullanılacak diğer malzeme ve ekipmanların da ayrıca etki edeceğini unutmamak gerekir.